Coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie własnego biznesu i rezygnuje z pracy etatowej. Czy zakłady bukmacherskie mogą być sposobem na prowadzenie własnego biznesu? Okazuje się, że jest to prostsze niż kiedykolwiek. Dawniej zakłady bukmacherskie nie cieszyły się dobrą opinią. Traktowano je bowiem jak niebezpieczny rodzaj hazardu. Na szczęście te czasy już minęły i dziś są one raczej pojmowane jako rodzaj rozrywki i pasji. Ponadto ustawa hazardowa umożliwia legalnym bukmacherom działania promocyjne.
Jak można zarobić na zakładach bukmacherskich?
Jeśli masz zdolności analityczne i trochę wolnego czasu, możesz zostać profesjonalnym typerem. Nie jest to jednak takie proste, zwłaszcza jeśli w szkole matematyka nie była ulubionym przedmiotem. Aby profesjonalnie typować zakłady bukmacherskie, należy znać się na rachunku prawdopodobieństwa, ale nie tylko! Trzeba również orientować się w tematyce, którą chcemy obstawiać. Nawet geniusz matematyczny nie poradzi sobie, jeśli będzie typował zakłady związane z meczami koszykówki, a nie będzie się znał na ligach, drużynach, meczach. Trudno bowiem typować zakłady w branży, która jest nam kompletnie obca. Jeśli masz sportowe zacięcie i nie zraża Cię poświęcony czas na typowanie – możesz z zakładów uczynić stałe źródło dochodów. Zakłady można typować w punktach stacjonarnych bądź w Internecie.
A może własna firma bukmacherska?
Nie tylko typowanie zakładów bukmacherskich może być sposobem na zarobek i własny biznes. Można także mieć własną firmę bukmacherską. W Polsce działają legalne firmy tego typu. Nie jest ich wiele, a wszystkie, które funkcjonują, muszą posiadać licencję uzyskaną od Ministerstwa Finansów. Proces rejestracji trwa kilka miesięcy i procedury są niestety dość restrykcyjne. Poza spełnieniem szeregu stawianych przez Ministerstwo wymogów należy mieć naprawdę spory kapitał początkowy, wynoszący nie mniej niż 4 mln złotych. Ze zrozumiałych względów nie ma wielu podmiotów spełniających te wymagania. Czy to oznacza, że trzeba pożegnać marzenie o własnej firmie bukmacherskiej? Okazuje się, że niekoniecznie. Można bowiem stać się ajentem stacjonarnego punktu na zasadzie franczyzy. Dzięki temu za stosunkowo niską opłatę startową ajent otrzyma cały branding, materiały oraz szkolenia wstępne. Jeśli zdecydujesz się na franczyzę, pamiętaj, że w przypadku punktów stacjonarnych kluczową rolę odgrywa lokalizacja. Najlepsze miejsca są położone blisko miejsc rozgrywek (stadiony, hale sportowe), a także blisko barów i centrów handlowych. Jeśli wybierzesz miejsce w mało uczęszczanym punkcie, trudno będzie o licznie przybywających klientów.
Ciekawą możliwością jest połączenie działalności z zupełnie innej dziedziny z bukmacherką. Jeśli prowadzisz pub, w którym ogląda się mecze, możesz rozważyć umieszczenie samoobsługowego terminalu do robienia zakładów. Taki terminal obsługuje zakłady typu prematch, live i sporty wirtualne. Pamiętaj jednak, że musisz miejsce na terminal osobno wydzielić i powierzyć pracownikowi obowiązek weryfikacji wieku użytkowników.